В економіці протидія офіційній лінії на гальмування розвитку українських земель здійснювалася через кооперативний рух. Чим було викликане повернення до “воєнно-комуністичних” методів? Індустріалізація вимагала величезних коштів, які планувалося “перекачати” із сільського господарства у промисловість. Методи непу не влаштовували, і з непом було покінчено. Однак постійно застосовувати “надзвичайні заходи” до маси самостійних селян-господарів було неможливо.
Прогресивна частина української громадськості все більше розуміла, що традиційний безполітичний консервативний націоналізм не може виконати функцію національної ідеології в тогочасних історичних умовах. Одночасно драгоманівські космополітичні ідеї викликали настороженість як своїм радикалізмом, pbn.org.ua так і розглядом національного питання як вторинного, допоміжного при вирішенні проблеми соціального звільнення працюючих мас українського народу. Ряд українських діячів Наддніпрянщини прагнув знайти інше, порівняно з М. Драгомановим, поєднання національного і соціального.
Народовці заснували у Львові клуб “Руська бесіда”, а також товариство “Просвіта” (1868 р.), метою яких було піднесення культури і свідомості народу, товариство імені Т.Г. Шевченка (1873 р.) для опіки над письменством. Писемність і національну свідомість народу вони підносили великою мірою за допомогою Шевченкового “Кобзаря”. Отже, українська нація формувалася переважно як селянська. Це підтверджували статистичні показники і по західноукраїнських землях. 95% населення тут займалися сільським господарством і лише один відсоток працював у промисловості.
Націонал-соціалістичного (нацистського) Тоталітарних Режимів В Україні Та Заборону Пропаганди Їх Символіки»
Інший програмний документ, під назвою “Руська правда”, був ще консервативнішим у розв’язанні національного питання як загалом в усіх державах, так і в Російській імперії та в Україні. Від імені Південного товариства його склав П. Проте наміри ЗУР не знайшли розуміння і підтримки в австрійського керівництва, змушеного рахуватися насамперед із сильним польським впливом. Поляки, зокрема, прагнули відновлення своєї держави із включенням до її складу й українських земель.
В 1866 році він перевівся до Київського університету, і в 1871 р. Закінчив його природничий факультет. Йосип Гофман приймав активну участь у подіях Другої Світової війни, був розвідником, дійшов до Берліна. Проявивши себе справжнім патріотом та вправним вояком, отримав медаль «За відвагу» та Орден Слави III ступеня.
З 1841 року Бодянський редагував місцеву губернську газету «Полтавські губернські відомості», був членом-секретарем Полтавського статистичного комітету. Всю громадську роботу він виконував з патріотичного обов’язку. Крім того, Бодянський був дійсним членом Російського географічного товариства, членом-кореспондентом Московського сільськогосподарського товариства, членом-співробітником Полтавського агрономічного товариства тощо.
- Олена Пчілка після подорожей Новоград-Волинським повітом видала у 1876 році книжечку «Український народний орнамент» із 23 кольоровими замальовками писанок.
- Однак задекларована нею ідея української єдності стає одним із провідних мотивів діяльності національного руху по обидва боки Збруча.
- 1998 — вийшли книги «Найбільше диво — життя.
- Невдовзі Сластіон створив малюнок до поеми “Катерина”, який опублікували в журналі “Нива”.
- Каразіна був заснований університет, який став першим модерним вогнищем українського наукового і культурного життя.
Але не сама по собі прихильність до держави була помилковою. Центральна Рада, як вважає В. Винниченко, виявилась недостатньо соціалістичною, не зрозуміла необхідності побудови саме “робітничо-селянської” держави, а тому не могла протиставити нічого дієвого більшовицькій пропаганді. Насторожене ставлення до ідеї робітничо-селянської держави у лідерів українського руху він пояснює саме тим, що її пропагували більшовики, і прихід влади рад асоціювався з поверненням в Україну російської влади. Ситуація кардинально змінилась з початком Лютневої революції в Росії.
Травня Голова Полтавської Ода Валерій Головко На Виконання Закону України «про Засудження Комуністичного Та
Драгоманову у виданні журналу «Громада». Перше завдання було вирішене створенням Державної адміністрації авіаційного транспорту України, прийняттям Повітряного кодексу, вступом країни до міжнародних авіаційних організацій, укладенням міжурядових угод про повітряні шляхи. Протягом 1992–1993 років вдалося підписати близько 20 угод. Це стало справжнім проривом України у світовий авіаційний простір. Обсяг виробництва у сільському господарстві невпинно зменшувався.
Впродовж останніх 30 років нафта і газ у великій кількості надходили з інших регіонів СРСР. Нафтогазове паливо реалізувалося за цінами, які в десятки разів поступалися світовим. Командна економіка радянського типу могла собі дозволити такі диспропорції. З початком інтеграції колишніх союзних республік у світове господарство став неминучим процес ліквідації цінових диспропорцій. Найбільш вражаючий розрив із світовими цінами спостерігався якраз у паливному комплексі. Наслідком цього було спотворення статистичної картини виробництва національного доходу в міжреспубліканському розрізі.
Для подібних акцій сили продзагонів уже не вистачало, і на допомогу їм було сформовано sixty eight загонів червоноармійців – майже 5,5 тис. Результат виявився несподіваним. Здійснення продрозкладки за допомогою армійських частин ще більше ускладнило ситуацію. Селяни приступали до збройного опору. Майже на всій території України, насамперед, у Донецькій, Полтавській, Кременчуцькій, Катеринославській губерніях, поширився повстанський рух, який розглядався владою як політичний бандитизм. Напруженими залишалися стосунки УСРР з великими державами.